S225025T-27.000-R
DigiKey Part Number
2754-S225025T-27.000-R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S225025T-27.000-R
Description
XTAL OSC XO 27.0000MHZ HCMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
27 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 2.5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
S225025T-27.000-R Models
Voltage - Supply
2.5V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
8mA
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)