S13305-30.000-A-X1-R
DigiKey Part Number
2754-S13305-30.000-A-X1-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S13305-30.000-A-X1-R
Description
OSC 30MHZ HCMOS SMD AEC-Q200
Customer Reference
Detailed Description
30 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
S13305-30.000-A-X1-R Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)
7mA
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)