S133025T-24.576-R
DigiKey Part Number
2754-S133025T-24.576-R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S133025T-24.576-R
Description
XTAL OSC XO 24.5760MHZ HCMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
24.576 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S133025T-24.576-R Models
Category
Output
HCMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
7mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)