S125025T-25.000-R
DigiKey Part Number
2754-S125025T-25.000-R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S125025T-25.000-R
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ HCMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 2.5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S125025T-25.000-R Models
Category
Output
HCMOS
Mfr
Voltage - Supply
2.5V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
5mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)