S11805T-38.400-X-R
DigiKey Part Number
2754-S11805T-38.400-X-R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S11805T-38.400-X-R
Description
XTAL OSC XO 38.4000MHZ HCMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
38.4 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
S11805T-38.400-X-R Models
Voltage - Supply
1.8V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
6mA
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)