S118025T-32.000-R
DigiKey Part Number
2754-S118025T-32.000-R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S118025T-32.000-R
Description
XTAL OSC XO 32.0000MHZ HCMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
S118025T-32.000-R Models
Voltage - Supply
1.8V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
6mA
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)