S112025-48.000-X-R
DigiKey Part Number
2754-S112025-48.000-X-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S112025-48.000-X-R
Description
XO 2520 HCMOS 48MHz 1.2V
Customer Reference
Detailed Description
48 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 1.2V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Output
HCMOS
Mfr
Voltage - Supply
1.2V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
3.5mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)