C7S-18.432-12-1530-X-R
DigiKey Part Number
3997-C7S-18.432-12-1530-X-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
3997-C7S-18.432-12-1530-X-RCT-ND - Cut Tape (CT)
3997-C7S-18.432-12-1530-X-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C7S-18.432-12-1530-X-R
Description
CRYSTAL 18.432MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18.432 MHz ±15ppm Crystal 12pF 30 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 Ohms
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
18.432 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)