C7S-12.500-12-1520-R
DigiKey Part Number
2754-C7S-12.500-12-1520-R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C7S-12.500-12-1520-R
Description
CRYSTAL 12.5000MHZ 12PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
12.5 MHz ±15ppm Crystal 12pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C7S-12.500-12-1520-R Models
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
12.5 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (7x5)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)