C3E-30.000-8-2050-A-X1-R
DigiKey Part Number
3997-C3E-30.000-8-2050-A-X1-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
3997-C3E-30.000-8-2050-A-X1-RCT-ND - Cut Tape (CT)
3997-C3E-30.000-8-2050-A-X1-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3E-30.000-8-2050-A-X1-R
Description
CRYSTAL 30MHZ 8PF SMD AEC-Q200
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 MHz ±20ppm Crystal 8pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
C3E-30.000-8-2050-A-X1-R Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Frequency
30 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)
Load Capacitance
8pF