C3E-30.000-10-3030-R
DigiKey Part Number
2754-C3E-30.000-10-3030-R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3E-30.000-10-3030-R
Description
CRYSTAL 30.0000MHZ 10PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
30 MHz ±30ppm Crystal 10pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
C3E-30.000-10-3030-R Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
30 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)