C3E-27.000-20-3030-X-R
DigiKey Part Number
2754-C3E-27.000-20-3030-X-R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3E-27.000-20-3030-X-R
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 20PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
27 MHz ±30ppm Crystal 20pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
C3E-27.000-20-3030-X-R Models
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
27 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)