C3E-26.000-10-1015-X-R3
DigiKey Part Number
3997-C3E-26.000-10-1015-X-R3TR-ND - Tape & Reel (TR)
3997-C3E-26.000-10-1015-X-R3CT-ND - Cut Tape (CT)
3997-C3E-26.000-10-1015-X-R3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3E-26.000-10-1015-X-R3
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 10PF SMD
Detailed Description
26 MHz ±10ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
C3E-26.000-10-1015-X-R3 Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
26 MHz
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)