C3E-18.432-10-3030-R
DigiKey Part Number
2754-C3E-18.432-10-3030-R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3E-18.432-10-3030-R
Description
CRYSTAL 18.4320MHZ 10PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
18.432 MHz ±30ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C3E-18.432-10-3030-R Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
18.432 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)