C2E-25.000-10-1520-R
DigiKey Part Number
2754-C2E-25.000-10-1520-R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2E-25.000-10-1520-R
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±15ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
C2E-25.000-10-1520-R Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)