C2E-19.200-8-3030-R
DigiKey Part Number
2754-C2E-19.200-8-3030-R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2E-19.200-8-3030-R
Description
CRYSTAL 19.2000MHZ 8PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
19.2 MHz ±30ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
C2E-19.200-8-3030-R Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
19.2 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)