C1E-33.000-10-1530-X-R
DigiKey Part Number
2754-C1E-33.000-10-1530-X-R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1E-33.000-10-1530-X-R
Description
CRYSTAL 33.0000MHZ 10PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
33 MHz ±15ppm Crystal 10pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
C1E-33.000-10-1530-X-R Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
33 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)