C1E-20.000-6-3030-R
DigiKey Part Number
2754-C1E-20.000-6-3030-R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1E-20.000-6-3030-R
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 6PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz ±30ppm Crystal 6pF 120 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
C1E-20.000-6-3030-R Models
Category
Load Capacitance
6pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
20 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)