PPC-6121-R8IAU
DigiKey Part Number
2084-PPC-6121-R8IAU-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PPC-6121-R8IAU
Description
12.1" PANEL PC WITH 8TH GENERATI
Customer Reference
Detailed Description
Panel PC Supports Intel® Core™ i/Celeron® up to 3.1GHz Supports SATA, mSATA Supports DDR4 SODIMM (32GB Max Capacity)
Category
Display Type
12.1" Touchscreen
Manufacturer
Advantech Corporation
Expansion Type
M.2, PCIe
Series
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC
Packaging
Box
Mounting Type
Panel Mount
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
0°C ~ 50°C
Type
Panel PC
Ingress Protection
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Core Processor
Supports Intel® Core™ i/Celeron® up to 3.1GHz