Image for IM2P33E8-512GCTB4 is not available
IM2P33E8-512GCTB4
DigiKey Part Number
4670-IM2P33E8-512GCTB4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IM2P33E8-512GCTB4
Description
SSD 512GB M.2 MOD TLC NVME 3.3V
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC) 512GB NVMe M.2 Module 3.3V
Category
Form Factor
M.2 Module
Manufacturer
ADATA
Speed - Read
3.4GB/s
Series
Speed - Write
2.8GB/s
Packaging
Bulk
Voltage - Supply
3.3V
Part Status
Active
Type
NVMe
Memory Size
512GB
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Memory Type
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC)
Size / Dimension
80.00mm x 22.00mm x 2.25mm