PH2-3B-20-MVP-4360
PH2-3B-20-MVP-4360
PH2-3B-20-MVP-4360
DigiKey Part Number
2057-PH2-3B-20-MVP-4360-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PH2-3B-20-MVP-4360
Description
CONN SPRING PISTON 20POS PCB
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Spring Piston Connector Through Hole
Category
Pitch
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Adam Tech
Number of Rows
2
Series
Row Spacing
0.100" (2.54mm)