Image for 125SH-K-04-TR-SMT-T/R is not available
125SH-K-04-TR-SMT-T/R
DigiKey Part Number
2057-125SH-K-04-TR-SMT-T/RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
125SH-K-04-TR-SMT-T/R
Description
SH 1.25MM 4P TIN RA SMT NAT TR
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header 4 position 0.049" (1.25mm)
Series
Termination
Solder
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Contact Shape
Square
Contact Type
Male Pin
Contact Material
Phosphor Bronze
Current Rating (Amps)
1A