Image for N7G24-A0B2RA-10-5HT is not available
N7G24-A0B2RA-10-5HT
DigiKey Part Number
N7G24-A0B2RA-10-5HT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
N7G24-A0B2RA-10-5HT
Description
CONN CFAST CARD R/A SMD
Customer Reference
Detailed Description
24 Position Card Connector CFast™ - Type I, II Surface Mount, Right Angle Gold
Category
Ejector Side
Left
Manufacturer
3M
Mounting Type
Surface Mount, Right Angle
Series
Features
Board Guide, Card Guide
Packaging
Tray
Height Above Board
0.303" (7.70mm)