N7E50-R516RB-50-WF
DigiKey Part Number
3M5458TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
N7E50-R516RB-50-WF
Description
CONN COMPACT FLASH CARD R/A SMD
Customer Reference
Detailed Description
50 Position Card Connector CompactFlash® - Type I, II Surface Mount, Right Angle Gold
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
N7E50-R516RB-50-WF Models
Category
Insertion, Removal Method
Push In, Pull Out
Manufacturer
3M
Mounting Type
Surface Mount, Right Angle
Series
Features
Board Guide, Card Guide
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height Above Board
0.341" (8.65mm)