Image for 9472LE-12-20 is not available
9472LE-12-20
DigiKey Part Number
1067-9472LE-12-20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9472LE-12-20
Description
TAPE ADHESIVE TRANSFER 12"X20YDS
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Adhesive Transfer Tape Acrylic Adhesive 12.00" (304.80mm) X 60' (18.3m) 20 yds
Category
Thickness - Backing, Carrier
0.0042" (4.2 mils, 0.107mm)
Manufacturer
3M (TC)
Width
12.00" (304.80mm)
Packaging
Bulk
Length
60' (18.3m) 20 yds
Part Status
Active
Usage
General Purpose
Tape Type
Adhesive Transfer
Shelf Life Start
Date of Shipment
Adhesive
Acrylic
Shelf Life
24 Months
Backing, Carrier
Polycoated Kraft Liner
Storage/Refrigeration Temperature
70°F (21°C)
Thickness - Adhesive
0.0052" (5.2 mils, 0.132mm)