Image for 468MPCIR-0.25(2000) is not available
468MPCIR-0.25(2000)
DigiKey Part Number
1067-468MPCIR-0.25(2000)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
468MPCIR-0.25(2000)
Description
TAPE ADHSV TRNSFR CLR 1/4" DIA
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Adhesive Transfer Tape Acrylic, 200MP Adhesive Clear 0.25" (6.35mm) 1/4" dia X
Category
Thickness - Adhesive
0.0052" (5.2 mils, 0.132mm)
Manufacturer
3M (TC)
Thickness - Backing, Carrier
0.0042" (4.2 mils, 0.107mm)
Series
Width
0.25" (6.35mm) 1/4" dia
Packaging
Bulk
Color
Clear
Part Status
Active
Temperature Range
60°F ~ 100°F (16°C ~ 38°C)
Tape Type
Adhesive Transfer
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Adhesive
Acrylic, 200MP
Shelf Life
24 Months
Backing, Carrier
Polycoated Kraft Liner
Storage/Refrigeration Temperature
70°F (21°C)
Thickness
0.0094" (9.4 mils, 0.239mm)